استفاده از اپیلیدی برای صورت

۰۶-استفاده از اپیلیدی برای صورت

امروزه برای اصلاح بدن دستگاه های پیشرفته ای به بازار آمده اند که می توانند موهای خیلی کوتاه را هم از ریشه بکنند. این دستگاه ها که اپیلیدی یا اپیلاتور نام دارد اصلاحی شبیه به بند انداختن ارائه می دهد. باید توجه داشته باشید که این یک روش موقتی است و نه دائمی. در ادامه مطلب شما را با این وسیله و مزایا و معایبش آشنا می کنیم.
این وسیله کوچک، تیغه های تیزی دارد که روی پوست حرکت کرده و موها را می کند. البته بعضی افراد ممکن است که حساسیت پیدا کنند. علائمی مانند قرمزی و خارش که می تواند آزاردهنده باشند. در ادامه راه کارهایی را برای کم کردن این حساسیت ها ارائه می دهیم.
بهتر است که اصلاح موها را بعد از حمام انجام دهید. به این دلیل که روزنه ی موها در پوست بعد از شسته شدن با آب گرم، راحت تر کنده می شود. به این نکته توجه داشته باشید که دستگاه روشن را زیر آب نبرید. بعد از اصلاح می توانید آن را بشویید.
برای اصلاح بهتر، دستگاه را در جهت رویش موها حرکت دهید.
اطمینان از درست چرخیدن تیغه ها
درپوش اپیلیدی را بردارید و حرکت تیغه ها را نگاه کنید. اگر به درستی و در جهت مناسب حرکت نمی کنند، آن را به تعمیرکار بسپارید.
از مرطوب‌ کننده استفاده نکنید
توجه داشته باشید که به هیچ وجه از مرطوب کننده ها استفاده نکنید. چون که موها را به هم می چسباند و مانع از کنده شدن آن توسط دستگاه می شود. باید قبل از اصلاح، پوستتان را از هر نوع آلودگی پاک کنید.
از ضد‌ حساسیت استفاده کنید
بعد از اصلاح می توانید از کرم های مرطوب کننده استفاده کنید. فقط توجه داشته باشید که محصولی را انتخاب کنید که باعث التهاب پوستتان نشود.
اپی‌ لیدی را تمیز کنید
بعد از اصلاح حتما دستگاه را از وجود موهای کنده شده تمیز کنید تا برای اصلاح بعدی آماده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *