حالت دهنده

حالت دهنده مو

ایران شیور در این مقاله قصد دارد برای انتخاب بهتر شما نکات مهم در جهت خرید بهترین اتو مو را ارائه دهد. بواسطه ی اینکه اتو مو مستقیما با مو در تماس است، باید در انتخاب آن دقت شود. اتو موی نامناسب، باعث آسیب دیدن موهای شما می‌شود. با توجه به نکاتی که در ادامه عنوان می‌کنیم، می‌توانید بهترین اتو مو را با توجه به مدل و جنس مو و با توجه به نیازهایتان انتخاب کنید.

اتو  مو  در مدل های مختلف عرضه می شود و اختلاف این مدل ها در موارد زیر است:

 • جنس صفحه (سرامیک واقعی یا آلومینیوم)
 • عرض صفحه (پهن، متوسط یا باریک)
 • شکل صفحه
 • روکش صفحه (سرامیک ، سرامیک / کراتین ، تیتانیوم) ، میزان حرارت تولیدی
 • نحوه تنظیم حرارت (بدون تنظیم درجه حرارت یا دارای درجه تنظیم حرارت)
 • نحوه نمایش حرارت (بدون نمایشگر، دارای یک یا چند چراغ نمایشگر، دارای صفحه دیجیتال) است

برخلاف تصور عموم مردم در کاربرد اتومو در صاف کردن مو، از این دستگاه های با کیفیت می توان برای فر کردن قسمت های انتهائی مو به داخل یا خارج و یا ایجاد فر های درشت نیز استفاده کرد.

تقسیم بندی اتو مو بر اساس نوع کفی:

 1. اتو مو با کفی های معمولی(فلزی):

اگر از جمله افرادی هستید که به ندرت از اتو مو استفاده میکنید یا بخشی از موی خود را اتو میزنید باید از این کلاس از اتو مو استفاده  نماید. این نوع کفی ها از فلز ساخته شده اند و اکثرا قابلیت تنظیم درجه حرارت ندارند. در واقع بیشترین قابلیتی که برای تنظیم درجه حرارت در آنها در نطر گرفته شده است: کم، زیاد و متوسط .

 1. اتو مو با کفی های سرامیک:

در این مدل از اتوموها قابلیت هایی به کاربرده شده است از قبیل قابلیت تنظیم درجه حرارت. این نوع اتو موها به نسبت ارزان قیمت هستند و معمولا قیمتشان با توجه به قابلیتهایی که دارند و جنس سرامیک بکاربرده شده متفاوت است. این اتو موها کمتر به موها آسیب می رسانند و برای همین نسبت به مدل های فلزی و یا معمولی طرفدار بیشتری دارند.

از جمله مزیت های اتو مو با صفحه ی سرامیکی این است که صفحه‌های اتو موی سرامیکی حرارت را به طور یکنواخت توزیع کرده و تا حدودی از سوختگی موها جلوگیری می‌کند پس اتوهای سرامیکی بهترین نوع اتوی مو محسوب می‌شوند. با توجه به ظرفیت گرمایی بالای سرامیک ، صفحه سرامیکی گرمای خود را برای مدت طولانی حفظ میکند.همچنین موهای رنگ شده کدر نمی شوند.

صفحات ۱۰۰ درصد سرامیک

 1. اتو مو با کفی های تورمالین:

تورمالین یکی از مواد بسیار پر کاربرد در طبیعت است. و البته در صنعت آرایشی و زیبایی بسیار پر طرفداراست چون تورمالین آرام آرام گرم میشود، بنابراین درجه حرارت را در خود نگه می دارد و به جای خشک و بد حالت کردن مو، آنرا درخشان، براق و خوش حالت میکند.

 

 1. اتو مو با کفی آیونیک:

این کلاس ازاتوها نسبت به مدلهای دیگر گرانتر هستند. نتیجه این مدل اتوها بر روی انواع مختلف مو متفاوت است. دقت داشته باشید که اگر موهای شما خشک است، بهتر است که از این مدل اتو استفاده کنید. در واقع این نوع اتو باعث میشود که رطوبت موهای شما از دست نرود و حتی رطوبت را به موهای شما بر میگرداند و مانع از خشک شدن موهایتان می شود.

 

 

 

 1. اتو موبا کفی های تیتانیومی

اتوهایی که صفحه تیتانیومی دارند، خیلی زود داغ می‌شوند و به نسبت، بسیار سریع‌تر از اتو موی سرامیکی حرارت را منتقل می‌کنند. در صورتی که از اتو موی تیتانیومی به درستی استفاده کنید، احتمال آسیب‌رسیدن به موها به حداقل می‌رسد اما اگر اتو را برای مدت طولانی روی مو نگه دارید، مو آسیب دیده و به اصطلاح می‌سوزد.

 

 1. اتو موبا کفی کراتین

همانطور که میدانید کراتین یکی از اجزای تشکیل دهنده مو است. اما خاصیت منحصر به فرد آن نرم کنندگی قوی مو و تولید یون زیاد است.

در پایان باید این نکته را یادآوری کنم که هرچه موهای شما حجیم وضخیم تر باشد نیاز به حرارات بیشتری برای صاف شدن دارد. یعنی هرچه مو حجیم تر و ضخیم تر باشد، در اینصورت باید از اتو موی پیشرفته تری استفاده کنید.